Zakład Wylęgu Drobiu w Jędrzejowie

ROSS 308 / Rosa I / Kaczka MULARD / świętokrzyskie

Zakład Wylęgu Drobiu w Jędrzejowie to zakład z 40-letnią tradycją. Powstał w 1973 r., a 1994 został sprywatyzowany. Obecnie firmę prowadzona jest przez mgr inż. Stanisława Szliję.

Zakład specjalizuje się w wylęgach piskląt kurzych typu brojler i ogólnoużytkowe.Posiada własne stada rodzicielskie brojler Ross 308 i ogólnoużytkowe Rosa I.

W ofercie posiadaja również indyki, kaczki Mulard, gęsi(biała włoska), perliczki, a także odchowane kurki i kogutki ogólnoużytkowe.
Sprzedawane pisklęta są zdrowe, wolne od chorób przenoszonych przez jaja i zaszczepione przeciw chorobie Mareka. Stada rodzicielskie objęte są stałą kontrolą zootechniczno – weterynaryjną oraz unijnym programem zwalczania Salmonelli. Przechodzą pełny program szczepień, w tym 3-krotne szczepienie przeciw Salmonelli Eneteritidis i Typhimurium.

ROSS 308 – firmy AVIAGEN, najpopularniejszy brojler w Polsce i na świecie.Osiąga 2,5 kg po 40 dniach odchowu. Cechuje się wysoką wydajnością rzeźną i niskim zużyciem paszy (1,70 kg paszy na 1 kg żywej wagi).

ROSA I – doskonała kura ogólnoużytkowa (brązowa), krzyżówka kury Sussex i koguta Rhode Island.Osiąga 2,5-2,8 kg masy ciała, w pierwszym roku produkcji znosząc nawet 270 jaj o kremowej barwie skorupy.

Kaczka brojler MULARD – krzyżówka kaczora piżmowego z kaczką rasy pekin.Ich mięso charakteryzują wysokie walory kulinarne, dobre umięśnienie i małe otłuszczenie.W tuszkach mulardów obydwu płci jest dużo mięśni piersiowych i nóg.Osiągają ponad 4 kg po 12 tygodniach chowu.

Dane kontaktowe:

Zakład Wylęgu Drobiu w Jędrzejowie
ul.Głowackiego 18
28-300 Jędrzejów
tel. 41/386-11-33
tel. kom. 665-160-381
http://www.wylegarnia.info